laktator simed

Laktator Simed – Elektryczny czy manualny? Specyfikacja produktów

W momencie, gdy mama dziecka nie może doprowadzić do efektywnej laktacji, dziecko jest narażone na niedobór pokarmu i składników odżywczych. Podobnie jest w sytuacji, kiedy kobiece piersi zaczynają boleć lub dochodzi do nagromadzenia stanów zapalnych. We wszystkich tych przypadkach można sobie jednak poradzić, korzystając z laktatora. Laktator Simed dostępny w wersji elektrycznej i manualnej, jest ekonomicznym sposobem na pobranie pokarmu i podawania w pojemnikach podczas nieobecności rodziców.

Co odróżnia laktatory manualne i elektryczne?

Główną różnicą pomiędzy laktatorem elektrycznym i manualnym jest wygoda. Laktator elektryczny jest nieco droższy, ale pozwala na bezwysiłkowe pobieranie pokarmu, regulację i wykonywanie pomiarów. Z kolei laktator manualny będzie wymagał włożenia odrobiny siły, zapewniając minimum funkcji bez dodatkowej elektroniki. Jeśli często pobieramy pokarm lub intensywnie korzystamy z urządzenia – nie tylko do zbierania nadmiaru pokarmu – laktator elektryczny okazuje się być lepszym wyborem.

Który laktator Simed wybrać?

Producent Simed w sprzedaży oferuje oba typy laktatorów w wersjach ekonomicznych. Laktator elektryczny Lakta Eletric Simed jest wyjątkowo mobilny, lekki, a ponadto wszechstronny. W zestawie znajduje się laktator z silnikiem, panelem LCD, zaworkiem i silikonową nakładką. Butelka o pojemności 140 ml pozwoli na przechowywanie odciągniętego pokarmu przez 24 godziny. Skorzystamy z akcesoriów dołączonych do butelki, silikonowego smoczka w rozmiarze M, nakrętki, dysku uszczelniającego i przykrywki. Istnieje możliwość zasilania na 4 bateria AA oraz na zasilanie stacjonarne.

Laktatory manualne są dobre dla mam, które z produktu będą korzystać sporadycznie – mniej więcej raz dziennie w celu odciągnięcia nadmiaru zgromadzonego pokarmu. O jakość dostarczonych produktów nie musimy się martwić, gdyż są one certyfikowane znakiem CE – czyli mogą być przeznaczone do użytku medycznego.

Laktator ręczny Simed Lakta LR-8 jest najpopularniejszym laktatorem tego producenta. Wyposażony w najprostszą konstrukcję, posiada smoczek w rozmiarze M, butelkę 140 ml i akcesoria do karmienia. Pokarm ściągnąć możemy przez dołączony dysk uszczelniający. Pokarm pobierany jest przez wykonywanie subtelnych ruchów ucisku pompki. Laktator ręczny Lakta Mila w odróżnieniu od poprzednika, posiada dodatkową podstawkę stabilizującą, jest cichy i posiada silikonową nakładkę na lejek. Dołączany do kompletu adapter do butelki szerokootworowej, umożliwia średni przepływ. Lakta plus to laktator ręczny z uszczelkami z fioletową podstawką, butelką 140 ml. Przez nieco większe wymiary, może okazać się mniej poręczny od poprzednika. Jego zaletą jest pompka odciągająca działająca na zasadzie strzykawki.